logo

MERKOM

MERKOM

"bridge to technology"

Merkom Hakkında

1996 yılında kurulan MERKOM; bilgisayar hizmetleri, teknik destek sağlama ve danışmanlık konularında büyük, orta ve küçük ölçekli firmalara hizmet etmektedir. Tüm organizasyon yapılarına uyum sağlayacak şekilde konumlandırdığımız hizmetlerimizle; müşterileri ile teknoloji arasında bir köprü olmayı hedeflemekteyiz.

Müşterileri için kurumsal düzeyde BT uygulamaları ve çözümleri sağlamak için sürekli gelişimi kendine ilke edinmiştir. Kurumlara özel kişiselleştirilmiş hizmet anlayışı ile hareket eden MERKOM, uzun yıllar boyunca müşterilerinin vazgeçilmez bir çalışma arkadaşı olmuştur.

MERKOM; Eğitim, Sağlık, Havacılık, Üretim, Finans, Sigorta, İnşaat sektörlerindeki şirketlere; butik proje çözümleri, teknik çağrı merkezi hizmetleri, yerinde destek hizmetleri ve bilgi teknolojileri alanında danışmanlık ve satış hizmetleri olanaklarını sunar.

Müşterilerinin verimliliğini ve üretkenliğini arttırmak üzere, firmanıza özel uygun çözümü sunarak doğru BT altyapılarını hazırlamanıza yardımcı olur.

Ana Teknoloji Üreticilerinin Çözüm Ortağı olarak Server ve Storage ile ilgili ürünlerin yanısıra, Network aktif & pasif cihazların yapılandırması, altyapı kablolaması ve güvenlik gibi uzmanlık isteyen konularda pek çok başarılı projeyi %100 müşteri memnuniyeti ile tamamlamıştır.

İş süreçlerimizin yönetiminde sahip olduğumuz standartlar ISO Belgelerimizle de onaylanmış durumdalar.

9001.3  270001 akrediteli

LOGO+LOGO1  OHSAS

VİZYON

Bilgi Sistemleri konusunda yenilikçi, yaratıcı, özel ürün ve profesyonel hizmetleri ile firmaların güvenilir bir iş ortağı olmaktır.

MİSYON

Müşterilerimize; değer katan, farklılık yaratan, rekabet güçlerini arttıran teknoloji hizmet ve çözümleri sunmak.

0

TAMAMLANAN PROJELER

0

DEVAM EDEN PROJELER

0

MUTLU MÜŞTERİLER

0

KURULAN SUNUCU DEPOLAMA SİSTEMİ

Çevre Sorumluluğumuz

Boşa Harcanmış Kağıtlar, sürdürülebilir kalkınma için kritik bir faktördür.

Çevre dostu uygulamaların ofis faaliyetlerine dahil edilmesi, sürdürülebilirliğe katkıda bulunmanın, genel giderleri azaltmanın ve halkla ilişkileri pekiştirmenin etkin bir yoludur. Profesyonel hizmetler alanında çevrenin korunmasına yönelik en önemli yöntemlerden biri de, “kağıtsız ofislere” yönelik çabalarda bulunmaktır.

hakkimizda-cevre-2

Kağıt kullanımının tamamen ortadan kaldırılması mümkün olmamakla birlikte, ofislerdeki kağıt israfının azaltılmasının ve dolayısıyla çevrenin korunmasına yönelik girişimlerde bulunulmasının birçok yolu bulunmaktadır. Kesinlikle iyileştirilmesi gereken birçok alan söz konusudur.

Uluslararası Çevre ve Kalkınma Enstitüsü’ne göre, işletmeler hala bilgilerinin %95’ini kağıt üzerinde muhafaza ediyor. Türkiye’de katı atıklarının yüzde 40’tan fazlasını kağıt teşkil ediyor. İstatistikler, ortalama bir ofis çalışanının yılda 150 kg kağıt israf ettiğini gösteriyor.

Kağıt üretimi, Türkiye’de ki üreticiler arasında sera gazı emisyonlarının en büyük kırkıncı kaynağı konumunda. Türkiye’de ofislerin kağıt kullanımı yalnızca yüzde 10 oranında azaltılabilse, sera gazı emisyonları yılda 1.6 milyon ton civarında düşürülebilir.

MERKOM olarak biz; kağıtsız bir ortam yaratabilmek ve ağaçlarımızı korumak amacı ile Türkiye'de ilk kez kullanılmaya başlayan Elektronik Islak İmza ve Elektronik Not Defteri teknolojilerini yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.

 

Değerlerimiz

Başarı Burada Başlar...

Bizim değerlerimiz bizim bir parçamızdır. Değerlerimiz; bizim ilişkide bulunduğumuz üreticilerle, dağıtıcılarla, birbirimizle, iş ortaklarımız ve sizlerle birlikte çalışmalarımıza yol gösteriyor.

  • Dürüstlük
  • Şeffaflık
  • Tutku
  • Tevazu
  • Sadelik
  • Başarı odaklılık

sayesinde canlı bir şirket kültürü oluşturduk.

Bize Ulaşın

Merkom hizmetleri ve size sunabileceğimiz çözümler hakkında bilgi için bize ulaşın.